Logo
Vytisknout tuto stránku

Tramtárie spojuje klasické divadlo s pikantním tématem drog a prostituce

Tramtárie spojuje klasické divadlo s pikantním tématem drog a prostituce

„SEX ZADARMO NEDOSTANEŠ aneb Můj život s prostitutkami“ je troufalá inscenace, jejíž autor Jiří Antonín Trnka se inspiroval autobiografickým komiksem Chestera Browna. Jak už sám název napovídá, řeč je o nejstarším lidském řemesle – prostituci.

 


  

Jindřich Langer, 35 let, single. Po posledním nevydařeném vztahu nemá na lásku ani pomyšlení. Ale co sex? Jindřich není zevnějškem zrovna Casanova a cesta za „štěstím“ pro něj bývá mnohdy zdlouhavá a trnitá. Než se nějaká rybka chytne, stojí ho to nejen nervy, ale i peníze. Účty za restaurace, květinářství, klenotnictví… Zkrátka a dobře, sex zadarmo nedostane. Neexistuje však i snadnější cesta? Jindřich záhy otevírá dveře do tajemného světa prostituce. Lákavá nabídka služeb a variant jej naprosto pohltí. Tedy aspoň na nějakou dobu. Problémy nastanou, když se do jeho klidného a nezávislého života vkrade láska. A co teprve láska k prostitutce…


Jedná se o poněkud ožehavé ztvárnění, tudíž je na pováženou, zda jít do divadla s rodiči, či s partou kamarádů. Spojením okázalého tabu tématu a neotřelého smyslu pro humor se autorovi povedlo vytvořit velmi povedené dílo. Zároveň však hra otevírá oči a nenápadně vkrádá divákovi do hlavy podněty k přemýšlení. Hlavní role jako by byla Miroslavu Černému ušitá na míru. Kombinací mimických pohledů a monologických otázek adresovaných publiku přesvědčil nejednoho diváka k vcítění se do situace protagonisty a naprosto jej vtáhl do děje. Nejeden muž v hledišti si přál být v jeho kůži. Velká gratulace patří hlavně herečkám, které v roli prostitutek sehrály obdivuhodný výkon. Výstřednost polonahé role je na pohled nijak nerozptýlila. Chůze, pohyby, gestikulace – vše působilo profesionálně.

Drobnou výtkou může být nedostatek herců na scéně. Herečky musely účinkovat ve vícero rolích, což i přes skvělé výkony v některých chvílích působila na diváka poněkud zmateně. Nevýhodou divadla jsou pak také malé prostory. Představení je vyprodáno na všechny předem zveřejněné termíny a je škoda, že jej nemůže zhlédnout více lidí. Téma sexu a drog nikdy nevyjde z módy, a navíc si v tomto podání divák odnese nevšední jedinečnost zážitku.

 

© 2012 karkulin.net